Math Issue

State the units in words and mathematically.
The price of milk, found by dividing its cost in dollars by its volume in ounces.
What are the units in words?

A. ounces

B. ounces per dollar

C. dollars per ounce

D. dollars
What are the units mathematically?
A. $

B. oz/$

C. $/oz

D. oz